تکنولوژی و دستگاه ها

مولکول DNA ،شامل تمام اطلاعات ژنتیکی و خصوصیات وراثتی موجودات زنده است. اطلاعات موجود در DNA ما انسان‌ها، از نظر ژنتیکی، ۹۹٫۹ درصد به هم شباهت دارد. تفاوت های موجود در ۰٫۱ درصد اختلاف ژنتیکی، از هر یک از ما، انسان‌های منحصر به فرد و متمایزی را به وجود آورده که هریک دارای خصوصیات متفاوتی از دیگری هستیم.

نمونه DNA ما از نمونه‌های مختلفی همچون خون کامل، مو، بزاق، اسپرم، استخوان ها، ناخن‌‌ها، سلول‌ها و ادرار قابل استخراج است. اساس کار این مرکز، استخراج DNA از نمونه بزاق افراد است. دریافت نمونه بزاق می‌تواند در مرکز و یا در منزل توسط خودتان به آسانی انجام گردد. پس از آن، فرآیندهای استخراج DNA ،توالی یابی و آنالیزهای مربوطه در آزمایشگاه، توسط نیروهای متخصص و با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته صورت می‌گیرد. تمامی مراحل کار با دقت و ریزبینی و پس از عبور از چند مرحله کنترل کیفی انجام می‌شود تا در نهایت نتایجی مطمئن و دقیق به دست شما عزیزان برسد.

 

SimpliAmp™ Thermal Cycler

دستگاه‌های مورد استفاده در آزمایشگاه مرکز خدمات ژنتیک حنیفا، از جمله تکنولوژی‌های پیشرفته روز دنیا محسوب می‌شوند. توالی‌ یابی ژنوم شما با استفاده از دستگاه Ion S5 XL ،که قادر است در کمتر از ۵ ساعت کل DNA یک فرد را توالی یابی کند، انجام می‌شود. این دستگاه یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های توالی یابی DNA بوده و با حساسیت و اختصاصیت بیش از ۹۹‌٪ نتایجی قابل اطمینان به دست می‌دهد. همچنین دستگاه iscan که توسط شرکت illumina‌، یکی از شناخته‌شده‌ترین شرکت‌های تولید‌کننده دستگاه‌های آزمایشگاهی، تولید شده است، ژنوم شما را با دقت اسکن کرده تا تفاوت‌ها و توالی‌های منحصر به فرد شما را شناسایی کند.

iscan
Ion S5 XL

در نهایت شما می‌توانید از اطلاعات ژنتیکی خود که بر مبنای تکنولوژی‌های روز دنیا به دست آمده‌اند، برای داشتن یک زندگی با کیفیت‌تر استفاده کنید.